位置:首页 > IC中文资料 > UMT13004
UMT13004晶体管资料
  • UMT13004别名:UMT13004三极管、UMT13004晶体管、UMT13004晶体三极管
  • UMT13004生产厂家
  • UMT13004制作材料:Si-NPN
  • UMT13004性质
  • UMT13004封装形式
  • UMT13004极限工作电压:300V
  • UMT13004最大电流允许值:4A
  • UMT13004最大工作频率:<1MHZ或未知
  • UMT13004引脚数
  • UMT13004最大耗散功率:75W
  • UMT13004放大倍数
  • UMT13004图片代号:NO
  • UMT13004vtest:300
  • UMT13004htest:999900
  • UMT13004atest:4
  • UMT13004wtest:75
  • UMT13004代换 UMT13004用什么型号代替:3DK308A,
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
High Voltage Switch Mode Application
FAIRCHILD
仙童半导体
FAIRCHILD
仙童半导体
POWER TRANSISTORS(4A,300-400V,75W)
SWITCHMODE SERIES NPN SILICON POWER TRANSISTORS ... designed for use in high-voltage,high-speed,power switching in inductive circuit, they are particularly suited for 115 and 220V switchmode applications such as switching regulators,inverters. DC-DC conveter, Motor controls, Solenoiid / Relay dri
MOSPEC
统懋
Silicon NPN High Voltage Switching Transistor
TEMIC
Voltage Supervisor with Microwire Serial CMOS EEPROM
文件:298.85 Kbytes Page:14 Pages
CATALYST
更新时间:2026-5-14 22:59:02
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ONSEMI
25+
N/A
11491
样件支持,可原厂排单订货!
ONSEMI
25+
N/A
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
ST
SOP/DIP
原装现货
TO-220
FSC
24+
TO-220
694
全新原装环保现货
F
SOP
全新原装、诚信经营、公司现货销售
FAIRCHIL
原装优势!绝对公司现货
24+
原装现货,可开13%税票