位置:首页 > IC中文资料 > UA78S40PC
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
UNIVERSAL SWITCHING REGULATOR SUBSYSTEM
The µA78S40 is a switching regulator subsystem, consisting of a temperature compensated voltage reference, controlled–duty cycle oscillator with an active current limit circuit, comparator, high–current and high–voltage output switch, capable of 1.5 A and 40 V, pinned–out power diode and an uncomm
ONSEMI
安森美半导体
文件:289.82 Kbytes Page:10 Pages
NSC
国半
NSC
国半
更新时间:2026-5-14 8:01:01
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
MOT
96+
SOP16
2255
全新原装进口自己库存优势
M
24+
DIP-16
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增