位置:C1005C0G1H1R5C050BA > C1005C0G1H1R5C050BA详情
C1005C0G1H1R5C050BA中文资料
厂家型号
C1005C0G1H1R5C050BA
文件大小
1749.51Kbytes
页面数量
55
功能描述
MULTILAYER CERAMIC CHIP CAPACITORS
Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125C T/R
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
TDK
C1005C0G1H1R5C050BA数据手册规格书PDF详情
C Series General (Up to 50V)
Features
• High capacitance has been achieved through precision technologies
that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers.
• A monolithic structure ensures superior mechanical strength and
reliability.
• Low ESL and excellent frequency characteristics allow for a circuit
design that closely conforms to theoretical values.
• Low self-heating and high ripple resistance due to low ESR.
Applications
• General electronic equipment
• Mobile communication equipment
• Power supply circuit
• Office automation equipment
• TV, LED displays
• Servers, PCs, Notebooks, Tablets
  • 类型
    描述
  • 型号
    C1005C0G1H1R5C050BA
  • 制造商
    TDK Innoveta
  • 功能描述
  • 制造商
    TDK
  • 功能描述
    CAP 1.5PF 50VDC C0G .25PF SMD 0402 - Tape and Reel
    CAP CER 1.5PF 50V NP0 0402
    CAPACITOR CERAMIC 1.5PF 50V, C0G, 0.25pF
    1.5pF .25 pF Tolerance 50 Volts 0402 C0G Multilayer Ceramic Capacitor
    CAPACITOR CERAMIC 1.5PF 50V, C0G, 0.25pF, 0402;
  • Capacitance
    1.5pF; Capacitance
  • Tolerance
    0.25pF; Dielectric
  • Characteristic
    C0G/NP0; Voltage
  • Rating
    50V; Capacitor Case