位置:P6SMB220CA > P6SMB220CA详情
P6SMB220CA中文资料
厂家型号
P6SMB220CA
文件大小
369.09Kbytes
页面数量
6
功能描述
600W Surface Mount Transient Voltage Suppressor
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 220V 600W 5% Bidir
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
TAITRON
P6SMB220CA数据手册规格书PDF详情
Features
● Breakdown voltage from 6.8 to 250 volts
● Low inductance, excellent clamping capability
● Repetition rate(duty cycle): 0.01
● Fast response time: typically less than 1.0ps from 0v to VBR
● For unidirectional types
● Typical IR less than 1 µA above 10V
● High temperature soldering guaranteed:250°C/10 seconds at terminals
● This series is UL recognized under component index. File number E315008
● RoHS Compliant
P6SMB220CA产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    P6SMB220CA
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A