位置:首页 > IC中文资料第83页 > TSA1204IFT
TSA1204IFT价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TSA1204IFT
DUAL-CHANNEL, 12-BIT, 20MSPS, 120mW A/D CONVERTER
DESCRIPTION The TSA1204 is a new generation of high speed, dual-channel Analog to Digital converter processed in a mainstream 0.25µm CMOS technology yielding high performances and very low power consumption. ■ 0.5Msps to 20Msps sampling frequency ■ Adaptive power consumption: 120mW @ 20Msps, 95
STMICROELECTRONICS
意法半导体
TSA1204IFT
STMICROELECTRONICS
意法半导体
文件:425.12 Kbytes Page:31 Pages
N-Channel Enhancement-Mode Vertical DMOS Power FETs???
SUTEX
150 MHz RGB Video Amplifier System
文件:399.37 Kbytes Page:20 Pages
NSC
国半
NSC
国半
High efficiency DC/DC converter
PHILIPS
飞利浦
PHILIPS
飞利浦
TSA1204IFT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TSA1204IFT
  • 功能描述
    模数转换器 - ADC Dual Channel 12-Bit
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 通道数量
    2
  • 结构
    Sigma-Delta
  • 转换速率
    125 SPs to 8 KSPs
  • 分辨率
    24 bit
  • 输入类型
    Differential
  • 信噪比
    107 dB
  • 接口类型
    SPI
  • 工作电源电压
    1.7 V to 3.6 V, 2.7 V to 5.25 V