位置:首页 > IC中文资料第3557页 > TS39100CW25
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TS39100CW25
1.0A Ultra Low Dropout Positive Voltage Regulator
General Description The TS39100/1/2/3/4/5 are 1A ultra low dropout linear voltage regulators that provide low voltage, high current output from an extremely small package. These regulators offers extremely low dropout (typically 400mV at 1A) and very low ground current (typically 12mA at 1A). Th
TSC
台湾半导体
1A Ultra Low Dropout Voltage Regulator
台湾半导体
TS39100CW25产品属性
  • 型号
    TS39100CW25
  • 功能描述
    低压差稳压器 - LDO 1A,Ultra LDO 2.5V Vltg Reg
  • 最大输入电压
    36 V
  • 输出电压
    1.4 V to 20.5 V
  • 回动电压(最大值)
    307 mV
  • 输出电流
    1 A
  • 负载调节
    0.3 %
  • 输出类型
    Fixed
  • 最大工作温度
    + 125 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    VQFN-20
更新时间:2026-5-13 19:55:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
09+
SOT-223
1286
一级代理,专注军工、汽车、医疗、工业、新能源、电力
TS
SOT-223
全新原厂原装产品、公司现货销售
25+
SOP8
原装
23+
NA
绝对原装正品全新进口深圳现货
ROHS+Original
NA
专业电子元器件供应链/QQ 350053121 /正纳电子
21+
SOP8
SEMIC
24+
SOP8P
原装现货,可开13%税票