位置:首页 > IC中文资料第1382页 > TS39100CP18
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TS39100CP18
1.0A Ultra Low Dropout Positive Voltage Regulator
General Description The TS39100/1/2/3/4/5 are 1A ultra low dropout linear voltage regulators that provide low voltage, high current output from an extremely small package. These regulators offers extremely low dropout (typically 400mV at 1A) and very low ground current (typically 12mA at 1A). Th
TSC
台湾半导体
1A Ultra Low Dropout Voltage Regulator
文件:140.32 Kbytes Page:7 Pages
TSC
台湾半导体
TS39100CP18产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TS39100CP18
  • 功能描述
    低压差稳压器 - LDO 1A,Ultra LDO 1.8V Vltg Reg
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 最大输入电压
    36 V
  • 输出电压
    1.4 V to 20.5 V
  • 回动电压(最大值)
    307 mV
  • 输出电流
    1 A
  • 负载调节
    0.3 %