位置:首页 > IC中文资料 > TRS550MP
TRS550MP晶体管资料
  • TRS550MP别名:TRS550MP三极管、TRS550MP晶体管、TRS550MP晶体三极管
  • TRS550MP生产厂家
  • TRS550MP制作材料:Si-NPN
  • TRS550MP性质
  • TRS550MP封装形式
  • TRS550MP极限工作电压:550V
  • TRS550MP最大电流允许值:0.4A
  • TRS550MP最大工作频率:<1MHZ或未知
  • TRS550MP引脚数
  • TRS550MP最大耗散功率:1W
  • TRS550MP放大倍数
  • TRS550MP图片代号:NO
  • TRS550MPvtest:550
  • TRS550MPhtest:999900
  • TRS550MPatest:0.4
  • TRS550MPwtest:1
  • TRS550MP代换 TRS550MP用什么型号代替:3DK304D,
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
Low Noise Transistors
Low Noise Transistors NPN Silicon
MOTOROLA
摩托罗拉
NPN general purpose transistors
DESCRIPTION NPN transistor in a TO-92; SOT54 plastic package. PNP complements: BC559 and BC560. FEATURES • Low current (max. 100 mA) • Low voltage (max. 45 V). APPLICATIONS • Low noise stages in audio frequency equipment.