TPSMC15A | AUTOMOTIVE SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR VBR : 6.8 - 43 Volts PPK : 1500 Watts FEATURES : * 1500W peak pulse power capability with a 10/1000ms waveform, repetition rate (duty cycle): 0.01 * Excellent clamping capability * Low incremental surge resistance * Very fast response time * For devices with V (BR) ≥ 10V ID are typically le | EIC | ||
TPSMC15A | Surface Mount Automotive Transient Voltage Suppressors High Temperature Stability and High Reliability Conditions FEATURES • Junction passivation optimized design passivated anisotropic rectifier technology • TJ = 185 °C capability suitable for high reliability and automotive requirement • Available in uni-directional polarity only • 1500 W peak pulse power capability with a 10/1000 μs waveform • Excelle | VISHAYVishay Siliconix 威世威世科技公司 | ||
TPSMC15A | SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Features • 1500W peak pulse power capability with a 10/1000ms waveform, repetition rate (duty cycle): 0.01 • Excellent clamping capability • Low incremental surge resistance • Very fast response time • For devices with V(BR) 10V ID are typically less than 1.0mA at Ta = 150°C • Pb / RoHS Free | SUNMATE 森美特 | ||
TPSMC15A | 丝印代码:15AA;12 To 91V 1500W Surface Mount Transient Voltage Suppressors Features Glass passivated chip 1500W peak pulse power capability with a 10/1000μs waveform, repetitive rate (duty cycle):0.01 High reliability application and automotive grade AEC Q101 qualified Low leakage Uni and Bidirectional unit Excellent clamping capability Very fast response time | UNSEMI 优恩半导体 | ||
TPSMC15A | 汽车用与高可靠性瞬态抑制二极管 • 符合高可靠性应用和汽车级AEC Q101标准要求\n• 10×1000μs波形时的峰值脉冲功率为1500W,重复频率(工作循环):0.01%\n• 可优化电路板空间的表面贴装型产品\n• 小尺寸封装。\n• 典型的故障模式是因超过指定电压或电流而造成的短路\n• 锡丝测试基于JEDEC JESD201A的4a和4c表进行。\n• IEC-61000-4-2 ESD 15kV(Air), 8kV(接触放电)。\n• ESD数据线路保护符合IEC 61000-4-2(IEC801-2)\n• EFT数据线路保护符合IEC 61000-4-4(IEC801-4) \n• 快速的响应时间:; | LITTELFUSE 力特 | ||