位置:首页 > IC中文资料 > TP78M12K3
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TP78M12K3
丝印代码:78M12;1 Ampere Surface Mount Negative Three Terminal Voltage Regulator
Features Input voltage:up to 35V Output voltage: 12V Output current up to 500 mA, internal thermal overload protection and short-circuit current limiting.