位置:首页 > IC中文资料第302页 > TN0200TS
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TN0200TS
N-Channel 20-V (D-S) MOSFETs
文件:66.09 Kbytes Page:4 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
N-Channel 20 V (D-S) MOSFET
文件:1.05166 Mbytes Page:9 Pages
VBSEMI
微碧半导体
丝印代码:K2***;Specification Comparison TN0200K vs. TN0200T
文件:32.04 Kbytes Page:1 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
Specification Comparison TN0200K vs. TN0200T
DIAC
[FAGOR] • Silicon bi-directional trigger device intended for use in thyristor (SCR and TRIAC) trigger circuits, energy saving lighting circuits and other switching functions. BREAKOVER VOLTAGE 32 V ON-STATE CURRENT 2.0 Amps SPECIAL FEATURES: • Low breakover current. • Excellent symmetry. •
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
SILICON ZENER DIODES
文件:104.04 Kbytes Page:2 Pages
EIC
TN0200TS产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TN0200TS
  • 功能描述
    MOSFET 20V 1.2A 1W
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 晶体管极性
    N-Channel
  • 汲极/源极击穿电压
    650 V
  • 闸/源击穿电压
    25 V
  • 漏极连续电流
    130 A 电阻汲极/源极
  • RDS(导通)
    0.014 Ohms
  • 配置
    Single
  • 安装风格
    Through Hole
  • 封装/箱体
    Max247
  • 封装
    Tube
更新时间:2026-5-14 17:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
VBsemi/台湾微碧
25+
SOT-23
20000
原装
VISHAY/威世
23+
SOT-23
原装正品 支持实单
23+
NA
振宏微专业只做正品,假一罚百!
VISHAY/威世
原装进口,免费送样品!
22+
公司只做原装 品质保证
25+
原装正品 有挂有货 假一赔十
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价