位置:首页 > IC中文资料 > TLE6250GV33
TLE6250GV33价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TLE6250GV33
丝印代码:625033;High Speed CAN-Transceiver
Features • CAN data transmission rate up to 1 Mbit/s • Receive-only mode and Stand-by mode • Suitable for 12 V and 24 V applications • Excellent EMC performance (very high immunity and very low emission) • Versions for 5 V and 3.3 V microcontrollers • Bus pins are short circuit proof to grou
INFINEON
英飞凌
TLE6250GV33
Automation Board V2
Key features › XMC4800-E196 MCU based on ARM® Cortex®-M4 at 144 MHz › EtherCAT® slave controller, 2 MB flash and 352 KB RAM › OPTIGA™ Trust E embedded security solution (CC EAL6+) › Real time clock crystal › SPI FRAM (64 kB non-volatile memory) › EtherCAT® slave node (2 EtherCAT® PHY and
INFINEON
英飞凌
TLE6250GV33
The HS CAN-transceiver family TLE6250 (TLE6250G and TLE6250GV33) are monolithic integrated circuits that are available as bare die as well as in a PG-DSO-8 package. The ICs are optimized for high speed differential mode data transmission in automotive and industrial applications and they are compati • CAN data transmission rate up to 1 MBaud\n• Receive-only Mode and Stand-by Mode\n• Suitable for 12 V and 24 V applications\n• Excellent EMC performance (very high immunity and very low emission)\n• Version for 5 V and 3.3 V microcontrollers\n• Bus pins are short circuit proof to ground and battery;
TLE6250GV33
CAN-Transceiver
文件:615.7 Kbytes Page:27 Pages
TLE6250GV33
High Speed CAN-Transceiver
文件:544.06 Kbytes Page:26 Pages
TLE6250GV33
丝印代码:TLE6250V33;High Speed CAN-Transceiver
文件:934.25 Kbytes Page:24 Pages
Automation Board V2
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC TRANSCEIVER HALF 1/1 DSO-8 集成电路(IC) 驱动器,接收器,收发器
TLE6250GV33产品属性
  • 类型
    描述
  • Product Status:
    active and preferred
  • Package name:
    PG-DSO-8
  • Family:
    Classical CAN 1MBit/s
  • Transmission Rate max:
    1 MBit/s
  • Quiescent Current:
    < 10 µA @ 5V standby
  • Bus Wake-Up Capability:
    No
  • Additional Features:
    INH
  • Standards:
    ISO11898-2
  • Green:
    yes
  • Halogen-free:
    yes
更新时间:2026-5-14 13:01:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SOP8
6698
INFINENO
SOP8
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!
25+
只做原装,实单好价,可拆可含税!!
24+
全新原厂原装,进口正品现货,正规渠道可含税!!
INFINEO
23+
受权代理!全新原装现货特价热卖!
25+
INFINEON/英飞凌原装正品TLE6250GV33即刻询购立享优惠#长期有货
SMD8
只售原装自家现货!诚信经营!欢迎来电!
三年内
只做原装正品
代理品牌
18+