位置:首页 > IC中文资料第11146页 > TLE4276V85
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TLE4276V85
Low-Drop Voltage Regulator
SIEMENS
西门子
TLE4276V85
Low-Drop Voltage Regulator
Low-Drop Voltage Regulator Features • 5 V, 8.5 V, 10 V or variable output voltage • Output voltage tolerance ≤ ±4 • 400 mA current capability • Low-drop voltage • Inhibit input • Very low current consumption • Short-circuit-proof • Reverse polarity proof • Suitable for use in automotive
INFINEON
英飞凌
TLE4276V85
Low Drop Voltage Regulator 400 mA current capability
文件:288.2 Kbytes Page:20 Pages
INFINEON
英飞凌
TLE4276V85产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TLE4276V85
  • 制造商
  • 制造商全称
    Infineon Technologies AG
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 17:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
NA
20000
原装
23+
标准封装
原厂原装现货订货价格优势终端BOM表可配单提供样品
24+
N/A
原装正品现货支持实单
标准封装
电子元器件采购降本30%!原厂直采,砍掉中间差价