位置:首页 > IC中文资料第8788页 > TLE4276SV10
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TLE4276SV10
Low-Drop Voltage Regulator
SIEMENS
西门子
TLE4276SV10
Low-Drop Voltage Regulator
Low-Drop Voltage Regulator Features • 5 V, 8.5 V, 10 V or variable output voltage • Output voltage tolerance ≤ ±4 • 400 mA current capability • Low-drop voltage • Inhibit input • Very low current consumption • Short-circuit-proof • Reverse polarity proof • Suitable for use in automotive