位置:首页 > IC中文资料 > TLE4209A
TLE4209A价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TLE4209A
DC Motor Driver for Servo Driver Applications
Description The TLE 4209A is a fully protected H-Bridge Driver designed specifically for automotive headlight beam control and industrial servo control applications. The part is built using Infineons bipolar high voltage power technology DOPL. The device is available in a PG-DIP-8-4 packa
INFINEON
英飞凌
TLE4209A
智能电机控制IC
The TLE 4209A is a fully protected H-Bridge Driver designed specifically for automotive headlight beam control and industrial servo control applications. The part is built using Infineons bipolar high voltage power technology DOPL. The device is available in a PG-DIP-8-4 package. The servo-loop-para ·Optimized for headlight beam control applications\n ·Delivers up to 0.8 A\n ·Low saturation voltage; typ. 1.2 V total @ 25 °C; 0.4 A\n ·Output protected against short circuit\n ·Overtemperature protection with hysteresis\n ·Over- and undervoltage lockout\n ·No crossover current\n ·Int;
INFINEON
英飞凌
TLE4209A
文件:404.71 Kbytes Page:14 Pages
封装/外壳:8-DIP(0.300",7.62mm) 功能:驱动器 - 全集成,控制和功率级 包装:管件 描述:IC MOTOR DRIVER 8V-18V 8DIP 集成电路(IC) 电机驱动器,控制器