位置:首页 > IC中文资料第11937页 > TK30A06J3A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TK30A06J3A
Field Effect Transistor Silicon N Channel MOS Type
Switching Regulator Applications ● Low drain-source ON-resistance: RDS (ON) = 19 mΩ (typ.) ● High forward transfer admittance: |Yfs| = 34 S (typ.) ● Low leakage current: IDSS = 10 μA (max) (VDS = 60 V) ● Enhancement mode: Vth = 1.3 to 2.5 V (VDS = 10 V, ID = 1 mA)
TOSHIBA
东芝
TK30A06J3A
Bipolar Small-Signal Transistors
MOS GT30F126 30F126 30A/330V IGBT TO-220F Toshiba 30F126 GT30F126 Reference site : http://monitor.net.ru/forum/30f126-info-494727.html Reference PDF (30F124, 30F125, 30F127, 30F128, 30F131) : http://pdf.datasheetbank.com/pdf/Toshiba/190505.pdf
TOSHIBA
东芝
TK30A06J3A
Power MOSFET (N-ch single 30V VDSS 60V)
Polarity:N-ch\nGeneration:U-MOSⅢ\nRoHS Compatible Product(s) (#):Available\nAssembly bases:马来西亚\n Drain current ID 30 A \nPower Dissipation PD 25 W \nDrain-Source voltage VDSS 60 V \n;
TK30A06J3A
N-Channel 60 V (D-S) MOSFET
文件:2.14023 Mbytes Page:8 Pages
VBSEMI
微碧半导体
N-Channel 60 V (D-S) MOSFET
文件:2.13845 Mbytes Page:8 Pages
VBSEMI
微碧半导体
TK30A06J3A产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TK30A06J3A
  • 制造商
  • 功能描述
    Nch 60V 30A 0.026@10V TO220SIS Bulk