位置:首页 > IC中文资料 > TK20S06K3L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TK20S06K3L
Power MOSFET (N-ch single 30V VDSS 60V)
Application Scope:Motor drivers / Switching regulators\nPolarity:N-ch\nGeneration:U-MOSⅣ\nAEC-Q101:Conform\nRoHS Compatible Product(s) (#):Available\nAssembly bases:日本 Drain current ID 20 A \nPower Dissipation PD 38 W \nDrain-Source voltage VDSS 60 V \nGate-Source voltage VGSS +/-20 V ;
TOSHIBA
东芝
TK20S06K3L
N-Channel 6 0-V (D-S) MOSFET
文件:897.02 Kbytes Page:6 Pages
VBSEMI
微碧半导体
TK20S06K3L
Switching Voltage Regulators
文件:241.7 Kbytes Page:9 Pages
TOSHIBA
东芝
TK20S06K3L产品属性
  • 类型
    描述
  • Package name(Toshiba):
    DPAK+
  • Width×Length×Height(mm):
    6.5 x 9.5 x 2.3
  • AEC-Q101:
    Qualified
  • Polarity:
    N-ch
  • VDSS(V):
    60
  • ID(A):
    20
  • =10V:
    0.029
  • Qg(nC):
    18
  • Tch(℃):
    175
  • RoHS:
    Pb-free leads
  • Lead Finish(Note 3):
    SnAg
  • Mold:
    Halogen-free
  • Drive voltage type:
    10V Gate Drive