位置:首页 > IC中文资料第3007页 > TK16J55D
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TK16J55D
Bipolar Small-Signal Transistors
MOS GT30F126 30F126 30A/330V IGBT TO-220F Toshiba 30F126 GT30F126 Reference site : http://monitor.net.ru/forum/30f126-info-494727.html Reference PDF (30F124, 30F125, 30F127, 30F128, 30F131) : http://pdf.datasheetbank.com/pdf/Toshiba/190505.pdf
TOSHIBA
东芝
TK16J55D
Power MOSFET (N-ch 500V VDSS 700V)
Polarity:N-ch\nGeneration:π-MOSⅦ\nRoHS Compatible Product(s) (#):Available\nAssembly bases:日本 Drain current ID 16 A \nPower Dissipation PD 250 W \nDrain-Source voltage VDSS 550 V \nGate-Source voltage VGSS +/-30 V ;
TOSHIBA
东芝
TK16J55D
Switching Regulator Applications
文件:195.63 Kbytes Page:6 Pages
TK16J55D
iscN-Channel MOSFET Transistor
文件:326.48 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
TK16J55D产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TK16J55D
  • 制造商
    Toshiba America Electronic Components
  • 功能描述
    MOSFET Nch 550V 16A 0.37ohm/10V TO-3P(N)