位置:首页 > IC中文资料第12368页 > TK12D60U
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TK12D60U
Field Effect Transistor Silicon N Channel MOS Type (DTMOS??
Switching Regulator Applications • Low drain-source ON-resistance: RDS (ON) = 0.36 Ω (typ.) • High forward transfer admittance: ⎪Yfs⎪ = 7.0 S (typ.) • Low leakage current: IDSS = 100 μA (VDS = 600 V) • Enhancement mode: Vth = 3.0 to 5.0 V (VDS = 10 V, ID = 1 mA)
TOSHIBA
东芝
TK12D60U
isc N-Channel MOSFET Transistor
FEATURES ·Drain Current -ID=12A@ TC=25℃ ·Drain Source Voltage -VDSS=600V(Min) ·Static Drain-Source On-Resistance -RDS(on) =0.4Ω(Max) DESCRIPTION ·Motor drive, DC-DC converter, power switch and solenoid drive.
ISC
无锡固电
TK12D60U
TOSHIBA
东芝
TK12D60U
N-Channel 650 V (D-S) MOSFET