位置:首页 > IC中文资料第12368页 > TK12A60U
TK12A60U价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TK12A60U
Field Effect Transistor Silicon N Channel MOS Type (DTMOS??
Switching Regulator Applications • Low drain-source ON-resistance : RDS (ON) = 0.36 Ω (typ.) • High forward transfer admittance : ⎪Yfs⎪ = 7.0 S (typ.) • Low leakage current: IDSS = 100 μA (max) (VDS = 600 V) • Enhancement-mode: Vth = 3.0 to 5.0 V (VDS = 10 V, ID = 1 mA)
TOSHIBA
东芝
TK12A60U
Bipolar Small-Signal Transistors
MOS GT30F126 30F126 30A/330V IGBT TO-220F Toshiba 30F126 GT30F126 Reference site : http://monitor.net.ru/forum/30f126-info-494727.html Reference PDF (30F124, 30F125, 30F127, 30F128, 30F131) : http://pdf.datasheetbank.com/pdf/Toshiba/190505.pdf
TOSHIBA
东芝
TK12A60U
Power MOSFET (N-ch 500V VDSS 700V)
Polarity:N-ch\nGeneration:DTMOSⅡ\nRoHS Compatible Product(s) (#):Available\nAssembly bases:中国 / 马来西亚 Drain current ID 12 A \nPower Dissipation PD 35 W \nDrain-Source voltage VDSS 600 V \nGate-Source voltage VGSS +/-30 V ;
TK12A60U
isc N-Channel MOSFET Transistor
文件:287.91 Kbytes Page:2 Pages
ISC
无锡固电
TK12A60U
N-Channel MOSFET uses advanced trench technology
文件:1.58205 Mbytes Page:5 Pages
DOINGTER
杜因特
INNER INSULATED TYPE TRIAC (II TO-220 PACKAGE)
General Description The Triac HBTA8A60 is suitable for AC switching application, phase control application such as heater control, motor control, lighting control, and static switching relay. Features * Repetitive Peak Off-State Voltage: 600V * R.M.S On-state Current(IT(RMS)=12A) * High Commu
HUASHAN
华汕电子器件
Bi-Directional Triode Thyristor
文件:728.89 Kbytes Page:6 Pages
SEMIWELL
矽门微
文件:685.87 Kbytes Page:5 Pages
SEMIWELL
矽门微
文件:689.86 Kbytes Page:5 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
TK12A60U产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TK12A60U
  • 制造商
  • 制造商全称
    Toshiba Semiconductor
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 17:56:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
TO-220F
20000
原装
18+
TO220F
保证进口原装可开17%增值税发票