位置:首页 > IC中文资料第119页 > TDA3606T
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TDA3606T
Multiple voltage regulator with battery detection
文件:95.41 Kbytes Page:16 Pages
PHILIPS
飞利浦
ETC
知名厂家
封装/外壳:8-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:散装 描述:IC VOLT REG W/BATT DETECT 8-SOIC 集成电路(IC) 电源管理 - 专用
ETC
知名厂家
文件:98.31 Kbytes Page:16 Pages
PHILIPS
飞利浦
Timing Generator for Frame Readout CCD Image Sensor
Description The CXD3606R is a timing generator IC which generates the timing pulses for performing frame readout using the ICX412 CCD image sensor. Features • Base oscillation frequency 45MHz • Electronic shutter function • Supports draft (sextuple speed) / AF (auto focus) drive • Horizontal
SONYSony Corporation
索尼
7.6mm (0.3 inch)/10.9mm (0.43 inch) Seven Segment Display
Description The 7.6 mm (0.3 inch) and 10.9 mm (0.43 inch) LED seven segment displays are designed for viewing distances up to 3 metres (10 feet) and 5 metres (16 feet). These devices use an industry standard size package and pinouts. All devices are available as either common anode or common cath
HP
安捷伦
Digitally Controlled Programmable Gain INSTRUMENTATION AMPLIFIER
文件:440.66 Kbytes Page:9 Pages
BURR-BROWN
TDA3606T产品属性
  • 型号
    TDA3606T
  • 功能描述
    低压差稳压器 - LDO CARRADIO POWER AMPS
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 最大输入电压
    36 V
  • 输出电压
    1.4 V to 20.5 V
  • 回动电压(最大值)
    307 mV
  • 输出电流
    1 A
  • 负载调节
    0.3 %
  • 输出类型
    Fixed
  • 最大工作温度
    + 125 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    VQFN-20
更新时间:2026-5-14 18:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
恩XP
24+
SOP8
20000
全新原厂原装,进口正品现货,正规渠道可含税!!
PHI
25+
NA
原装
PHI
18+
SOP8
保证进口原装可开17%增值税发票
恩XP
25+
SO-8
代理原装现货 假一赔十
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险!!
明嘉莱只做原装正品现货
23+
原厂原装
22+
DIP
原装正品,支持实单
原装进口价格优 请找坤融电子!