位置:首页 > IC中文资料 > TCR2EE115,LM(CT
TCR2EE115,LM(CT价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
TCR2EE115,LM(CT
封装/外壳:SOT-553 包装:卷带(TR) 描述:IC REG LINEAR 1.15V 200MA ESV 集成电路(IC) 线性 + 开关稳压器
ETC
知名厂家
TCR2EE115,LM(CT
ETC
知名厂家
丝印代码:1NB;200 mA CMOS Low Dropout Regulator with Fast Load Transient Response
The TCR2EF and TCR2EE series are CMOS single output voltage regulators with an on/off control input, featuring low dropout voltage, low output noise voltage and fast load transient response. These voltage regulators are available in fixed output voltages between 1.0 V and 5.0 V and capable of