位置:P400A550CA > P400A550CA详情
P400A550CA中文资料
厂家型号
P400A550CA
丝印代码
550C
封装外壳
DO-214AC
文件大小
1567.4Kbytes
页面数量
7
功能描述
Transient Voltage Suppressors (TVS) Data Sheet
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
SY
P400A550CA数据手册规格书PDF详情
Features
■ For surface mounted applications in order to optimize board space
■ Low profile package
■ Glass passivated junction
■ Low inductance
■ Excellent clamping capability
■ 400W peak pulse power capability at 10/1000μs waveform, repetition rate (duty cycle): 0.01%
■ Fast response time
■ Typical IR less than 1μA above 10V
■ High Temperature soldering: 260℃/10 seconds at terminals
■ Plastic package has underwriters laboratory flammability 94V-0
■ Meets MSL level 1, per J-STD-020
■ Safety certification: UL: E244458
■ IEC61000-4-2 ESD 30KV Air, 30KV contact compliance
更新时间:2026-5-14 14:04:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
WESTCODE
23+
模块
350
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!