位置:VNB14N04-E > VNB14N04-E详情
VNB14N04-E中文资料
厂家型号
VNB14N04-E
文件大小
522.24Kbytes
页面数量
17
功能描述
OMNIFET fully autoprotected Power MOSFET
电源开关 IC - 配电 N-CH 42V 14A OMNIFET
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
VNB14N04-E数据手册规格书PDF详情
Description
The VNB14N04, VNK14N04FM and VNV14N04 are monolithic devices made using STMicroeletronics VIPower M0 Technology, intended for replacement of standard power MOSFETS in DC to 50 kHz applications. Built-in thermal shutdown, linear current limitation and overvoltage clamp protect the chip in harsh environment.
Fault feedback can be detected by monitoring the voltage at the input pin.
Features
■ Linear current limitation
■ Thermal shutdown
■ Short circuit protection
■ Integrated clamp
■ Low current drawn from input pin
■ Diagnostic feedback through input pin
■ ESD protection
■ Direct access to the gate of the power MOSFET (analog driving)
■ Compatible with standard power MOSFET
VNB14N04-E产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    VNB14N04-E
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Exar
  • 输出端数量
    1
  • 开启电阻(最大值)
    85 mOhms
  • 开启时间(最大值)
    400 us
  • 关闭时间(最大值)
    20 us
  • 工作电源电压
    3.2 V to 6.5 V