位置:TSC101CILT > TSC101CILT详情
TSC101CILT中文资料
厂家型号
TSC101CILT
文件大小
146.94Kbytes
页面数量
18
功能描述
High side current sense amplifier
特殊用途放大器 HIGH SIDE CURRENT INT FIXED 100 V/V
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
TSC101CILT数据手册规格书PDF详情
Description
Features
■ Independent supply and input common-mode voltages
■ Wide common-mode operating range: 2.8 to 30 V
■ Wide common-mode surviving range: -0.3 to 60 V (load-dump)
■ Wide supply voltage range: 4 to 24 V
■ Low current consumption: ICC max = 300 µA
■ Internally fixed gain: 20 V/V, 50 V/V or 100 V/V
■ Buffered output
Applications
■ Automotive current monitoring
■ Notebook computers
■ DC motor controls
■ Photovoltaic systems
■ Battery chargers
■ Precision current sources
TSC101CILT产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    TSC101CILT
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Texas Instruments
  • 通道数量
    Single
  • 工作电源电压
    3 V to 5.5 V
  • 电源电流
    5 mA