位置:STPS30H100DJF-TR > STPS30H100DJF-TR详情
STPS30H100DJF-TR中文资料
厂家型号
STPS30H100DJF-TR
丝印代码
PS30H100
封装外壳
PowerFLAT5x6
文件大小
497.98Kbytes
页面数量
9
功能描述
100 V, 30 A PowerFLAT power Schottky rectifier
肖特基二极管与整流器 Pwr Schottky 30A 100VRRM 0.56VF
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
STPS30H100DJF-TR数据手册规格书PDF详情
Features
• Low forward voltage drop
• Very low conduction losses
• Negligible switching losses
• Extremely fast switching
• Low thermal resistance
• Avalanche rated
• High integration
• Thin package: 1 mm
• ECOPACK2 compliant
STPS30H100DJF-TR产品属性
  • 型号
    STPS30H100DJF-TR
  • 功能描述
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW