位置:STPS10L40 > STPS10L40详情
STPS10L40中文资料
厂家型号
STPS10L40
文件大小
82.22Kbytes
页面数量
6
功能描述
LOW DROP POWER SCHOTTKY RECTIFIER
Dual CC Schottky barrier STPS10L40C 10A
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
STPS10L40数据手册规格书PDF详情
Description
Features and Benefits
■ Low forward voltage drop meaning very small conduction losses
■ Low dynamic losses as a result of the schottky barrier
■ Insulated package: TO-220FPAB
insulating voltage = 2000 V DC
capacitance = 12 pF
■ Avalanche capability specified
STPS10L40产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    STPS10L40
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 功能描述