位置:STM32F207VFH7VTR > STM32F207VFH7VTR详情
STM32F207VFH7VTR中文资料
厂家型号
STM32F207VFH7VTR
STMICROELECTRONICS
STM32F207VFH7VTR数据手册规格书PDF详情
Features
• Core: ARM® 32-bit Cortex®-M3 CPU (120 MHz
• Clock, reset and supply management
– From 1.8 to 3.6 V application supply + I/Os
– POR, PDR, PVD and BOR
– 4 to 26 MHz crystal oscillator
– Internal 16 MHz factory-trimmed RC
– 32 kHz oscillator for RTC with calibration
– Internal 32 kHz RC with calibration
up to 120 MHz, each with up to four
– Up to 136 fast I/Os up to 60 MHz
– Up to 138 5 V-tolerant I/Os
• 96-bit unique ID
更新时间:2026-5-13 14:06:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
STMicroelectronics
24+
只做原装
5850
进口原装假一赔百,现货热卖
20+
LQFP-100
STM微控制器MCU-可开原型号增税票
20+
100-LQFP(14x14)
原装正品,现货通路商
21+
100-BQFP
100%进口原装!长期供应!绝对优势价格(诚信经营