位置:STF100N10F7 > STF100N10F7详情
STF100N10F7中文资料
厂家型号
STF100N10F7
丝印代码
100N10F7
封装外壳
TO-220FP
文件大小
652.33Kbytes
页面数量
28
功能描述
N-channel 100 V, 6.8 mΩ typ., 80 A STripFET™ F7 Power MOSFETs in D2PAK, DPAK, TO-220FP, I2PAK and TO-220 packages
POWER MOSFET - Rail/Tube
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
STF100N10F7数据手册规格书PDF详情
Features
• Among the lowest RDS(on) on the market
• Excellent FoM (figure of merit)
• Low Crss/Ciss ratio for EMI immunity
• High avalanche ruggedness
Applications
• Switching applications
Description
These N-channel Power MOSFETs utilize STripFET™ F7 technology with an
enhanced trench gate structure that results in very low on-state resistance, while also
reducing internal capacitance and gate charge for faster and more efficient switching.
STF100N10F7产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    STF100N10F7
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 功能描述
    POWER MOSFET - Rail/Tube
  • 制造商
  • 功能描述
    N-channel 100 V 0.08 Ohm STripFET VII DeepGATE Power Mosfet - TO-220FP
    N-channel 100 V 0.08 O STripFET VII DeepGATE Power MOSFET TO-220FP
    MOSFET N-Channel 100V 80A TO-220FP
    N-channel 100V,0.0068,80A,Power MOSFET
    100V,6.8m,45A,N-Channel Power MOSFET