位置:STD20N06 > STD20N06详情
STD20N06中文资料
厂家型号
STD20N06
文件大小
174.94Kbytes
页面数量
10
功能描述
N - CHANNEL ENHANCEMENT MODE ?쓀LTRA HIGH DENSITY??POWER MOS TRANSISTOR
TRANSISTOR | MOSFET | N-CHANNEL | 60V V(BR)DSS | 20A I(D) | TO-252
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
STMICROELECTRONICS
STD20N06数据手册规格书PDF详情
DESCRIPTION
■ TYPICAL RDS(on) = 0.026 Ω
■ AVALANCHE RUGGED TECHNOLOGY
■ 100 AVALANCHE TESTED
■ REPETITIVE AVALANCHE DATA AT 100oC
■ HIGH CURRENT CAPABILITY
■ 175oC OPERATING TEMPERATURE
■ HIGH dV/dt RUGGEDNESS
■ THROUGH-HOLE IPAK (TO-251) POWER PACKAGE IN TUBE (SUFFIX ”-1”)
■ SURFACE-MOUNTING DPAK (TO-252) POWER PACKAGE IN TAPE & REEL (SUFFIX ”T4”)
APPLICATIONS
■ HIGH CURRENT, HIGH SPEED SWITCHING
■ POWER MOTOR CONTROL
■ DC-DC & DC-AC CONVERTERS
■ SYNCRONOUS RECTIFICATION
STD20N06产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    STD20N06
  • 功能描述