位置:SMCJ26A-TR > SMCJ26A-TR详情
SMCJ26A-TR中文资料
厂家型号
SMCJ26A-TR
文件大小
75.77Kbytes
页面数量
5
功能描述
TRANSILTM
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 1500W 26V Unidirect
生产厂商
STMICROELECTRONICS
SMCJ26A-TR数据手册规格书PDF详情
DESCRIPTION
The SMCJ series are TRANSILTM diodes designed
specifically for protecting sensitive equipment
against transient overvoltages.
Transil diodes provide high overvoltage protection
by clamping action. Their instantaneous response
to transient overvoltages makes them particularly
suited to protect voltage sensitive devices such
as MOS Technology and low voltage supplied
IC’s.
FEATURES
PEAK PULSE POWER : 1500 W (10/1000µs)
STAND OFF VOLTAGE RANGE :
From 5V to 188V.
UNI AND BIDIRECTIONAL TYPES
LOW CLAMPING FACTOR
FAST RESPONSE TIME
SMCJ26A-TR产品属性
  • 型号
    SMCJ26A-TR
  • 功能描述
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A