位置:SVS24N60FJD2 > SVS24N60FJD2详情
SVS24N60FJD2中文资料
厂家型号
SVS24N60FJD2
丝印代码
24N60FJD2
封装外壳
TO-220FJ-3L
文件大小
357.52Kbytes
页面数量
9
功能描述
24A, 600V DP MOS POWER TRANSISTOR
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
SILAN
SVS24N60FJD2数据手册规格书PDF详情
GENERAL DESCRIPTION
SVS24N60F(FJ)(PN)(T)D2 is an N-channel enhancement mode high
voltage power MOSFET produced using Silan’s DP MOS technology. It
achieves low conduction loss and switching losses. It leads the design
engineers to their power converters with high efficiency, high power
density, and superior thermal behavior. Furthermore, it’s universal
applicable, for example. it is suitable for hard and soft switching
topologies.
FEATURES
 24A, 600V, RDS(on)(typ.)=0.14@VGS=10V
 New revolutionary high voltage technology
 Ultra low gate charge
 Periodic avalanche rated
 Extreme dv/dt rated
 High peak current capability
更新时间:2026-5-13 18:15:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SILAN
2450+
TO-247
只做原装正品现货或订货假一赔十!
23+
TO-3P
全新原装正品现货,支持订货
21+
TO-3P
明嘉莱只做原装正品现货
24+
TO-247
TO252
原厂全新正品旗舰店优势现货
25+
全新原厂原装正品现货 欢迎咨询
24+
士兰微
21+
4A 650V TO-220F-3L