位置:SMS24CTG > SMS24CTG详情
SMS24CTG中文资料
厂家型号
SMS24CTG
文件大小
164.71Kbytes
页面数量
7
功能描述
TVS Diode Array For ESD and Latch-Up Protection???
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
SEMTECH
SMS24CTG数据手册规格书PDF详情
Description
The SMS series of TVS arrays are designed to protect sensitive electronics from damage or latch-up due to ESD and other voltage-induced transient events. Each device will protect up to five lines. They are available with operating voltages of 5V, 12V, 15V and 24V. They are unidirectional devices and may be used on lines where the signal polarities are above ground.
Features
♦ Transient protection for data lines to
IEC 61000-4-2 (ESD) ±15kV (air), ±8kV (contact)
IEC 61000-4-4 (EFT) 40A (5/50ns)
IEC 61000-4-5 (Lightning) 24A (8/20µs)
♦ Small package for use in portable electronics
♦ Protects five I/O lines
♦ Working voltages: 5V, 12V, 15V and 24V