位置:LCDA15TE > LCDA15TE详情
LCDA15TE中文资料
厂家型号
LCDA15TE
文件大小
171.14Kbytes
页面数量
7
功能描述
Low Capacitance TVS Diode Array For High-Speed Data Interfaces?
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
SEMTECH
LCDA15TE数据手册规格书PDF详情
Description
The LCDA series of TVS arrays are designed to protect sensitive electronics from damage or latch-up due to ESD and other voltage-induced transient events. Each device will protect two high-speed lines. They are available with operating voltages of 5V, 12V, 15V and 24V. They are bidirectional devices and may be used on lines where the signal polarities are above and below ground.
Features
♦ Transient protection for high-speed data lines to
IEC 61000-4-2 (ESD) ±15kV (air), ±8kV (contact)
IEC 61000-4-4 (EFT) 40A (5/50ns)
IEC 61000-4-5 (lightning) (8/20µs)*
♦ Protects two I/O lines
♦ Low capacitance for high-speed data lines
♦ Working voltages: 5V, 12V, 15V and 24V
♦ Low leakage current
♦ Low operating and clamping voltages
♦ Solid-state silicon avalanche technology
Applications
♦ High-Speed Data Lines
♦ Microprocessor Based Equipment
♦ Universal Serial Bus (USB) Port Protection
♦ Notebooks, Desktops, and Servers
♦ Instrumentation
♦ LAN/WAN Equipment
♦ Peripherals
更新时间:2026-5-14 16:16:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SEMTECH
2016+
SOP8
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!
16+
SOP8
原装现货请来电咨询
25+
一级代理商进口原装现货、假一罚十价格合理
24+
全新原厂原装,进口正品现货,正规渠道可含税!!
22+
十年配单,只做原装
26+
DIP
全新原装正品价格最实惠 承诺假一赔百
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
19+
24+
SOP-8P
411
25+
3.9mm