位置:1.5KE18CA > 1.5KE18CA详情
1.5KE18CA中文资料
厂家型号
1.5KE18CA
文件大小
332.96Kbytes
页面数量
3
功能描述
Voltage 6.8V ~ 550V 1500W Peak Power / 5.0W Steady State 1500W Peak Power TVS
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 1500W 18V Bidirect
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二
生产厂商
SECOS
1.5KE18CA数据手册规格书PDF详情
FEATURES
* 1500 Watts Surge Capability at 1ms
* Excellent clamping capability
* Low zener impedance
* Fast response time: Typically less than 1.0ps from 0 volt to BV min.
* Typical IR less than 1 A above 10V
* High temperature soldering guaranteed:
260 °C / 10 seconds / .375(9.5mm) lead length, 5lbs.(2.3kg) tension
1.5KE18CA产品属性
  • 型号
    1.5KE18CA
  • 功能描述
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A