位置:首页 > IC中文资料第6674页 > STTA6006P
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STTA6006P
TURBOSWITCH ULTRA-FAST HIGH VOLTAGE DIODE
DESCRIPTION The TURBOSWITCH is a very high performance series of ultra-fast high voltage power diodes from 600V to 1200V. TURBOSWITCH family, drastically cuts losses in both the diode and the associated switching IGBT or MOSFET in all ”freewheel mode” operations and is particularly suitable and
STMICROELECTRONICS
意法半导体
STTA6006P
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Fast Recovery Rectifier, 40A, 200ns