位置:首页 > IC中文资料第5086页 > STPS20M80CFP
STPS20M80CFP价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STPS20M80CFP
封装/外壳:TO-220-3 整包 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220FP 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Power Schottky rectifier
文件:141.82 Kbytes Page:11 Pages
STMICROELECTRONICS
意法半导体
20A TrenchSBR TRENCH SUPER BARRIER RECTIFIER POWERDI®5060
Features Reduced ultra-low forward voltage drop (VF); Better efficiency and cooler operation. Reduced high temperature reverse leakage; Increased reliability against thermal runaway failure in high temperature operation. Less than 1.1mm package profile – ideal for thin applications. Lead-Free
DIODES
美台半导体
STPS20M80CFP产品属性
  • 型号
    STPS20M80CFP
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 Dual Schottky 80V 2 x 10 A 490 mV
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW