位置:首页 > IC中文资料第1231页 > STPS10L60CF
STPS10L60CF价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
STPS10L60CF
POWER SCHOTTKY RECTIFIER
IF(AV) 2 x 5 A VRRM 60 V Tj (max) 150 °C VF (max) 0.52 V DESCRIPTION Dual center tap Schottky rectifiers suited for Switched Mode Power Supplies and high frequency DC to DC converters. Packaged in ISOWATT220AB, TO-220FPAB this device is intended for use in high frequency inverters. FEATURES
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Power Schottky rectifier
STMICROELECTRONICS
意法半导体
Schottky Rectifier
ISC
无锡固电
封装/外壳:TO-220-3 整包 包装:管件 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220FP 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
STPS10L60CF产品属性
  • 型号
    STPS10L60CF
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW