STPS10150价格
|---|---|---|---|---|
STPS10150 | HIGH VOLTAGE POWER SCHOTTKY RECTIFIER | STMICROELECTRONICS 意法半导体 | ||
150 V、10 A双路功率肖特基整流器 This dual center tab Schottky rectifier is suited for high frequency switched mode power supplies. • High junction temperature capability \n• Good trade off between leakage current and forward voltage drop \n• Low leakage current \n• Avalanche capability specified \n• Insulated package: \n •TO-220FPAB insulating voltage = 2000VRMSsine \n• ECOPACK®2 compliant component for D²PAK on demand; | STMICROELECTRONICS 意法半导体 | |||
封装/外壳:TO-263-3,D²Pak(2 引线 + 接片),TO-263AB 包装:管件 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列 | STMICROELECTRONICS 意法半导体 | |||
封装/外壳:TO-263-3,D²Pak(2 引线 + 接片),TO-263AB 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列 | STMICROELECTRONICS 意法半导体 | |||
MICROWAVE POWER TRANSISTOR The RF Line Microwave Pulse Power Transistor . . . designed for 1025–1150 MHz pulse common base amplifier applications such as TCAS, TACAN and Mode–S transmitters. • Guaranteed Performance @ 1090 MHz Output Power = 150 Watts Peak Gain = 9.5 dB Min, 10.0 dB (Typ) • 100 Tested for Load M | MOTOROLA 摩托罗拉 | |||
STPS10150产品属性
- 类型
描述
- Number of Diodes_spec:
2
- Marketing Status:
Active
- Repetitive Peak Reverse Voltage_max(V):
- Average Rectified Current_max(A):
10
- VF_max(V):
0.92
- VF measure condition_spec(@ IF)(A):
5
- Reverse Current_max(mA):
0.002
- Non-Repet Peak Forward Surge Current_max(A):
- Junction Temperature_max(°C):
175
- General Description:
150 V