位置:首页 > IC中文资料 > STC1016B
STC1016B晶体管资料
  • STC1016B别名:STC1016B三极管、STC1016B晶体管、STC1016B晶体三极管
  • STC1016B生产厂家
  • STC1016B制作材料:Si-NPN
  • STC1016B性质:功率开关 (PSW)
  • STC1016B封装形式
  • STC1016B极限工作电压:100V
  • STC1016B最大电流允许值:7.5A
  • STC1016B最大工作频率:<1MHZ或未知
  • STC1016B引脚数
  • STC1016B最大耗散功率:150W
  • STC1016B放大倍数
  • STC1016B图片代号:NO
  • STC1016Bvtest:100
  • STC1016Bhtest:999900
  • STC1016Batest:7.5
  • STC1016Bwtest:150
  • STC1016B代换 STC1016B用什么型号代替:3DD72D,
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
FOR OPTICAL INFORMATION SYSTEMS
DESCRIPTION ML1XX6 is a high power AlGaInP semiconductor laser which provides a stable, single transverse mode oscillation with emission wavelength of 658-nm and standard CW light output of 30mW. ML1XX6 has a window-mirror-facet which improves the maximum output power. That leads to highly relia
MITSUBISHI
三菱电机
Integrated Circuit AF Small-Signal Amplifier for Tape Recorder
NTE
Recording/playback and 2 W audio power amplifier
PHILIPS
飞利浦
16A SCRs
STMICROELECTRONICS
意法半导体
.050 NPN Phototransistors
PERKINELMER
更新时间:2026-5-14 20:28:02
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
CD
24+
SOP-8
20000
全新原厂原装,进口正品现货,正规渠道可含税!!
NTE
专业铁帽
TO-3
铁帽原装主营-可开原型号增税票
22+
DO-41
公司只做原装 品质保障
23+
OTAX
DIP-3
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
专业铁帽
TO-3
500
原装铁帽专营,代理渠道量大可订货
24+
23+
DO-41
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术