位置:首页 > IC中文资料第6201页 > ST1S06PU33
ST1S06PU33价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ST1S06PU33
Synchronous rectification with inhibit, 1.5A, 1.5 MHz fixed or adjustable, step-down switching regulator in DFN6 3x3
Description The ST1S06 is a step down DC-DC converter optimized for powering low-voltage digital core in HDD applications and, generally, to replace the high current linear solution when the power dissipation may cause an high heating of the application environment. It provides up to 1.5A over
STMICROELECTRONICS
意法半导体
丝印代码:1S0633;Synchronous rectification with inhibit, 1.5 A, 1.5 MHz fixed or adjustable, step-down switching regulator
STMICROELECTRONICS
意法半导体
丝印代码:1S0633;Synchronous rectification with inhibit, 1.5A, 1.5 MHz fixed or adjustable, step-down switching regulator in DFN6 3x3
封装/外壳:6-VDFN 裸露焊盘 功能:降压 包装:托盘 描述:IC REG BUCK 3.3V 1.5A 6DFN 集成电路(IC) 稳压器 - DC-DC 开关稳压器
ST1S06PU33产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ST1S06PU33
  • 制造商
  • 制造商全称
  • 功能描述