位置:首页 > IC中文资料第2651页 > ST110S04P0
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ST110S04P0
PHASE CONTROL THYRISTORS
Features ■ Center gate ■ Hermetic metal case with ceramic insulator (Glass-metal seal over 1200V) ■ International standard case TO-209AC (TO-94) ■ Compression Bonded Encapsulation for heavy duty operations such as severe thermal cycling Typical Applications ■ DC motor controls ■ Controlled
IRF
ST110S04P0
PHASE CONTROL THYRISTORS
INFINEON
英飞凌
IRF
Phase Control Thyristors (Stud Version), 110 A
文件:166.52 Kbytes Page:10 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
ST110S04P0产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    ST110S04P0
  • 功能描述
    SCR 400 Volt 110 Amp
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics 最大转折电流
  • IBO
    480 A 额定重复关闭状态电压
  • VDRM
    600 V
  • 关闭状态漏泄电流(在VDRM_IDRM下)
    5 uA
  • 开启状态
    RMS
  • 正向电压下降
    1.6 V
  • 栅触发电压(Vgt)
    1.3 V
  • 最大栅极峰值反向电压
    5 V
  • 栅触发电流(Igt)
    35 mA 保持电流(Ih
  • 最大值)
    75 mA