位置:首页 > IC中文资料 > SS510BGF
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SS510BGF
丝印代码:S510B;Surface Mount Schottky Barrier Rectifier
UNSEMI
优恩半导体
Silicon planar type
Silicon planar type For stabilization of power supply ■ Features • Large power dissipation: PD = 1 W • Zener voltage VZ: 4.7 V to 51 V • Zener voltage allowable deviation: 10 • Auto mounting possible
PANASONIC
松下
POWER RECTIFIERS(5.0A,500-1000V)
Surface Mount Ultrafast Power Rectifiers ULTRA FAST POWER RECTIFIERS 5.0 AMPERES 500 -- 1000 VOLTS
MOSPEC
统懋
SURFACE MOUNT SCHOTTKY BARRIER RECTIFIER(VOLTAGE- 20 to 100 Volts CURRENT- 5.0 Amperes)
PANJIT
強茂
ULTRA FAST RECTIFIERS 5.0 AMPERES 500-1000 VOLTS
MOSPEC
统懋
SCHOTTKY BARRIER RECTIFIERS(5.0A,70-100V)