位置:首页 > IC中文资料第3091页 > SRAS8150
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SRAS8150
8.0 AMPS. Surface Mount Schottky Barrier Rectifiers
文件:161.39 Kbytes Page:2 Pages
TSC
台湾半导体
SRAS8150
文件:137.99 Kbytes Page:2 Pages
TSC
台湾半导体
SRAS8150
Surface Mount Schottky Barrier Rectifiers
文件:210.45 Kbytes Page:4 Pages
SRAS8150
文件:257.17 Kbytes Page:4 Pages
SRAS8150
8A, 150V, Schottky Rectifier
封装/外壳:TO-263-3,D²Pak(2 引线 + 接片),TO-263AB 包装:卷带(TR) 描述:DIODE SCHOTTKY 150V 8A TO263AB 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 单
Silicon planar type
Silicon planar type For stabilization of power supply ■Features •Extremely low noise voltage caused from the diode (2.4V to 39V, 1/3 to 1/10 of our conventional MAZ3000 series) •Extremely good rising performance (in the low-current range) •Easy-to-select the optimum diode because
PANASONIC
松下
Vertical Driver LSI for Video Camera CCD Area Image Sensor
PANASONIC
松下
Silicon planar type
SRAS8150产品属性
  • 型号
    SRAS8150
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 8A,150V,Sgl SCHOTTKY Rect
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW