位置:首页 > IC中文资料第1281页 > SN74LVC32244GKER
SN74LVC32244GKER价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SN74LVC32244GKER
32 BIT BUFFER /DRIVER WITH 3 STATE OUTPUTS
文件:277.63 Kbytes Page:10 Pages
TI
德州仪器
SN74LVC32244GKER
封装/外壳:96-LFBGA 包装:管件 描述:IC BUF NON-INVERT 3.6V 96LFBGA 集成电路(IC) 缓冲器,驱动器,接收器,收发器
TI
德州仪器
32-bit buffer/line driver; 5 V input/output tolerant; 3-state
DESCRIPTION The 74LVC(H)32244A is a high-performance, low-power, low-voltage, Si-gate CMOS device, superior to most advanced CMOS compatible TTL families. Inputs can be driven from either 3.3 or 5 V devices. In 3-state operation, outputs can handle 5 V. These features allow the use of these devic
PHILIPS
飞利浦
PHILIPS
飞利浦
SN74LVC32244GKER产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SN74LVC32244GKER
  • 功能描述
    缓冲器和线路驱动器 32bit
  • RoHS
  • 制造商
    Micrel
  • 输入线路数量
    1
  • 输出线路数量
    2
  • 极性
    Non-Inverting
  • 电源电压-最大
    +/- 5.5 V
  • 电源电压-最小
    +/- 2.37 V