位置:首页 > IC中文资料第3782页 > SMTBJ100B
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SMTBJ100B
Bi-directional transient voltage protection
文件:81.56 Kbytes Page:2 Pages
LITTELFUSE
力特
SMTBJ100B
封装/外壳:DO-214AA,SMB 包装:带盒(TB) 描述:THYRISTR SIBOD 100V 100A DO214AA 电路保护 TVS - 晶闸管
LITTELFUSE
力特
HIGH SPEED SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH SPEED SWITCHING USE INSULATED TYPE • IDC DC current ................................ 100A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .. 600/800/1000/1200V • trr Reverse recovery time ............. 0.8µs • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICA
MITSUBISHI
三菱电机
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 100A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ................400/800V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC motor con
MEDIUM POWER GENERAL USE NON-INSULATED TYPE
SMTBJ100B产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    SMTBJ100B
  • 功能描述
    硅对称二端开关元件 100V DO-214
  • RoHS
  • 制造商
    Bourns 转折电流
  • VBO
    40 V 最大转折电流
  • IBO
    800 mA
  • 不重复通态电流
    额定重复关闭状态电压
  • VDRM
    25 V
  • 关闭状态漏泄电流(在VDRM_IDRM下)
    保持电流(Ih
  • 最大值)
    50 mA
  • 开启状态电压
    5 V 关闭状态电容
  • CO
    120 pF