位置:首页 > IC中文资料 > SMBF120A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SMBF120A
600W 120V TVS transient suppressor diode
SMBF120A
SMBF120A
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPESSOR DIODE
文件:1.14874 Mbytes Page:4 Pages
SMBF120A
瞬态抑制二极管
YJYCOIN
益嘉源
ULTRAFAST RECTIFIERS 1.0 AMPERE 200-400-600 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
ZENER DIODES 200 mW 2 PINS SUPER MINI MOLD
DESCRIPTION Type RD2.0S to RD120S Series are 2 PIN Super Mini Mold Package zener diodes possessing an allowable power dissipation of 200 mW. FEATURES • Sharp Breakdown characteristic. • Vz: Applied E24 standard. APPLICATIONS Circuit for Constant Voltage, Constant Current, W
NEC
瑞萨
MOSORB ZENER OVERVOLTAGE TRANSIENT SUPPRESSORS
MOTOROLA
摩托罗拉
DARLINGTON 5 AMPERE COMPLEMENTARY SILICON POWER TRANSISTORS
Plastic Medium-Power Complementary Silicon Transistors . . . designed for general–purpose amplifier and low–speed switching applications. • High DC Current Gain — hFE = 2500 (Typ) @ IC = 4.0 Adc • Collector–Emitter Sustaining Voltage — @ 100 mAdc VCEO(sus) = 60 Vdc (Min) — TIP12
POWER TRANSISTORS(5.0A,60-100V,65W)
... designed for general−purpose amplifier and low−speed switching applications. FEATURES: • Collector−Emitter Sustaining Voltage − VCEO(sus) = 60 V (Min) − TIP120, TIP125 = 80 V (Min) − TIP121, TIP126 = 100 V (Min) − TIP122, TIP127 • Low Coll