位置:首页 > IC中文资料 > SMA150CA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SMA150CA
丝印代码:VR;SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPESSOR DIODE
VOLTAGE RANGE: 5.0 - 440 V POWER: 400Watts Features ● Glass Passivated Die Construction ● Uni- and Bi-Directional Versions Available ● Excellent Clamping Capability ● Fast Response Time ● Plastic Material: UL Flammability Classification Rating 94V-0
SUNMATE
森美特
SMA150CA
丝印代码:A150CA;Transient Voltage Suppressors
CTC
沛伦
SMA150CA
400W 150V TVS transient suppressor diode
文件:887.747 Kbytes Page:5 Pages
SUNMATE
森美特
PDF上传者:深圳冠荣电子有限公司
SMA150CA
TVS (Transient Voltage Suppressors)
CTC
沛伦
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................. 750 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 150A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .............. 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC
SMA150CA产品属性
  • 类型
    描述
  • Vrm:
    150
更新时间:2026-5-14 14:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SMA
23+
NA
15659
振宏微专业只做正品,假一罚百!
M/A-COM
24+
NA
进口原装正品优势供应
Sonitron
22+
原装现货 支持实单
MACOM
23+
##公司100%原装现货 假一罚十!可含税13%免费提供样
VISAHA/GeneralSemiconduc
24+
DO-214SMA
新进库存/原装
VISHAY/威世
25+
全新原装现货
TNC
SMD-4
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
TNC
SMD-4
原厂授权一级代理、全球订货优势渠道、可提供一站式BO
一级代理-主营优势-实惠价格-不悔选择
VISHAY
18+
DO-214AC
保证进口原装可开17%增值税发票