位置:首页 > IC中文资料 > SM6T75CA
SM6T75CA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
SM6T75CA
TRANSILTM
STMICROELECTRONICS
意法半导体
SM6T75CA
Transil
STMICROELECTRONICS
意法半导体
SM6T75CA
丝印代码:NS;600Watts Surface Mount TVS
DESCRIPTION Transil diodes provide high overvoltage protection by clamping action. Their instantaneous response to transient overvoltages makes them particularly suited to protect voltage sensitive devices such as MOS Technology and low voltage supplied IC’s. FEATURES ■ PEAK PULSE POWER : 600 W
LUGUANG
鲁光电子
SM6T75CA
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
Features Glass Passivated Die Construction Uni- and Bi-Directional Versions Available Excellent Clamping Capability Fast Response Time Plastic Material: UL Flammability Classification Rating 94V-0
SUNMATE
森美特
SM6T75CA
600W 75V TVS transient suppressor diode
文件:633.287 Kbytes Page:4 Pages
SUNMATE
森美特
PDF上传者:深圳冠荣电子有限公司
SM6T75CA
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPESSOR DIODE
文件:633.509 Kbytes Page:4 Pages
SM6T75CA
Surface mount diode
Automotive 600 W, 64.1 V TVS in SMB
The SM6TY Transil series has been designed to protect sensitive automotive circuits against surges defined in ISO 7637-2 and against electrostatic discharges according ISO 10605.\n\n The planar technology makes this device compatible with high-end circuits where low leakage current and high junction • AEC-Q101 qualified \n• Peak pulse power: \n •600 W (10/1000 μs) \n •4 kW (8/20 μs) \n• Stand-off voltage range: from 6 V to 70 V \n• Unidirectional and bidirectional types \n• Low leakage current: \n •0.2 μA at 25 °C \n •1 μA at 85 °C \n• Operating Tj max: 150 °C \n• High power capability at Tj ma;
丝印代码:NSY;Automotive 600 W Transil
TRANSILTM