SM6T36CA价格
|---|---|---|---|---|
SM6T36CA | 丝印代码:MV;600Watts Surface Mount TVS DESCRIPTION Transil diodes provide high overvoltage protection by clamping action. Their instantaneous response to transient overvoltages makes them particularly suited to protect voltage sensitive devices such as MOS Technology and low voltage supplied IC’s. FEATURES ■ PEAK PULSE POWER : 600 W | LUGUANG 鲁光电子 | ||
SM6T36CA | SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Features Glass Passivated Die Construction Uni- and Bi-Directional Versions Available Excellent Clamping Capability Fast Response Time Plastic Material: UL Flammability Classification Rating 94V-0 | SUNMATE 森美特 | ||
SM6T36CA | 600W 36V TVS transient suppressor diode 文件:633.287 Kbytes Page:4 Pages | |||
SM6T36CA | SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPESSOR DIODE 文件:633.509 Kbytes Page:4 Pages | |||
SM6T36CA | TVS二极管(贴片) | PHY 赛特微 | ||
SM6T36CA | Surface mount diode | SUNMATE 森美特 | ||
Surface Mount TRANSZORB Transient Voltage Suppressors FEATURES • Low profile package • Ideal for automated placement • Glass passivated chip junction • 600 W peak pulse power capability with a 10/1000 µs waveform • Available in uni-directional and bi-directional • Excellent clamping capability • Low inductance • Meets MSL level 1, per J-STD-0 | VISHAYVishay Siliconix 威世威世科技公司 | |||
丝印代码:MVY;Automotive 600 W Transil Description The SM6TY Transil series has been designed to protect sensitive automotive circuits against surges defined in ISO 7637-2 and against electrostatic discharges according to IEC 61000-4-2 and ISO 10605. The planar technology makes this device compatible with high-end circuits where low l | STMICROELECTRONICS 意法半导体 | |||
Surface Mount TRANSZORB Transient Voltage Suppressors FEATURES • Low profile package • Ideal for automated placement • Glass passivated chip junction • Available in uni-directional and bi-directional • 600 W peak pulse power capability with a 10/1000 μs waveform, repetitive rate (duty cycle): 0.01 • Excellent clamping capability • Low inducta | VISHAYVishay Siliconix 威世威世科技公司 | |||
SM6T36CA产品属性
- 类型
描述
- Marketing Status:
Active
- Directionality:
Bi-Directional
- Breakdown Voltage_nom(V):
36
- Power_nom(10/1000µs @ 25°C)(W):